הוספת חלון בקיר בטון 

לפעמים הסלון שלנו מרגיש חשוך מדי, או שמתחשק לנו חלון לכיוון הים. איך אפשר לפתוח פתח בקיר בטון להוספת חלון, או אפילו דלת?

פתיחת פתח בקיר בטון

 

לפעמים קיים הצורך לפתוח פתח לחלון בקיר בטון, להרחיב חלון, או אפילו לפתוח פתח לדלת. זה עלול להיות עקב שינוי עיצוב חלל הבית, שיפוץ כללי או שיפוץ ממוקד. בכל מקרה, עבודה זאת דורשת לבצע ניסור בטון, וכדאי להתייעץ עם מהנדס בניין טרם הזמנת שירותי ניסור בטון. חוץ מזה, יש להצטייד בהיתר בנייה טרם הזמנת שירותי ניסור בטון.

פתיחת פתח בקיר בטון צריכה להיעשות באמצעות הכלים המתאימים - מסור יהלום איכותי המתאים לסוג הבטון ולעומק הניסור הדרוש. על מנת לבצע את העבודה בצורה המושלמת, יש לבצע מדידה טרם ניסור הבטון. חשוב לסמן את הקווים, ולאחר מכן ניתן להתקין מסילות מיוחדות על מנת שהמסור יבצע חיתוך מדויק וישר. עבודה מסוג זה עלולה ליצור אבק ולכלוך, ולכן חשוב לקחת זאת בחשבון. ניתן להשתמש במים על מנת לצמצם את כמות האבק באוויר, אך בכל מקרה חשוב להשתמש באמצעי מיגון מתאימים.

מה צריך לקחת בחשבון?

כפי שציינו, חשוב להתאים את מסור היהלום לניסור, להתייעץ עם מהנדס בנייס ולסמן את קווי הניסור, אבל יש עוד כמה דברים שחשוב לדעת. עבודות ניסור בטון צריכות להיעשות על בטון קשה, ולא כשהוא עוד טרי ורך. במידה ויציקת הבטון הינה במועד הסמוך לעבודות ניסור הבטון, יש לקחת בחשבון את תנאי מזג האוויר, סוג הבטון, ואיכות הציוד. ביום חם, ניסור הבטון יכול להתחיל אחרי 4 שעות מאז יציקת הבטון, אך ביום קר יש לחכות 12 שעות ומעלה.

הדרך הטובה ביותר לדעת אם הבטון מוכן לניסור היא על ידי בדיקה - ניסור חתך קטן בבטון. אם הבטון לא נקרע או נגרר אחרי הדיסק, הבטון מוכן. ניסור בטון מוקדם מדי גורם לנזק רב - הוא עלול לגרום לקרעים (גריעת האגרגט ממקומו באמצעות הלהב, שגורם לשוליים חלשים ומבולגנים. מצד שני, ניסור מאוחר מדי אף הוא גורם לנזק - הבטון עובר תהליך ריפוי ואיחוי ולכן מתכווץ, וזה עלול לגרום לפיצוח משטח הבטון.

ניסור בטון מוקדם, או ניסור בטון מאוחר, עלולים לגרום לבלאי בלהב המסור. בנוסף לכך, שימוש בלהב שאינו מתאים, ניסור במהירות גבוהה מדי או דחיפת המסור יותר מדי בכוח הן גם סיבות לשחיקת הלהב וגרימת בלאי.

"ניסור וקידוח בבטון,

זה רק היהלום"

 מבצעים מיוחדים! 

פתיחת פתח בקיר בטון

החל מ-550 ש"ח

מחיר לפני מע"מ

שירותי ניסור וקידוח בטון
בפריסה ארצית!